Diyarbakır Havuz Temizliği

Diyarbakır Havuz Temizliği

Havuzun günlük olarak klorlanması, sıvı topaklayacısı ve Yosun önleyici uygulamamızı yapıyoruz. Diyarbakır havuz bakım ve işletmeciliği için bizi arayıp profesyonel bilgi alabilirsiniz.

Diyarbakır Havuz Temizliği : Havuz ve denge tankı gerekli kimyasallarla temizlenir.

Havuza ve denge tankına bir miktar su alınarak yaklaşık 2 – 3 saat ters yıkama yapılarak filtre temizliği yapılır.Denge tankından havuza su verilir. Havuz tabanındaki boruların temizliği için Filtreler ve ön filtre sökülerek temiz olup olmadığı kontrol edilir.

Pompalar sökülerek fan kanalında olabilecek tortular temizlenir. Pompaların basıncı düşük ise tamiratı yapılmalıdır. Havuz süpürgesi ve hortumu kontrol edilmeli gerekiyorsa yenilenmeli.

Evsel Atık Su Arıtma Tesisleri İşletme ve Bakım Kılavuzu

  • Tesis ilk defa çalışacaksa veya belli bir süre beklemiş ise tanklarda birikmiş olan çürümüş çamur ve pis su temizlenmelidir.
  • Tanklara atık su veya temiz su doldurulup 10 gün süre ile sistem çalıştırılır, bakteri üremesi sağlanır.
  • Bakteri üremesinin hızlanması için havalandırma tankına Hazır Bakteri verilir.
  • Tatil sitelerinde sezona girmeden 10 gün önce sistemin yukarıda anlatıldığı şekilde sistemi çalıştırmak gerekir.
  • Arıtma tesisine gelen su miktarı öngörülen miktardan yarıda ise sistem koku yapar bunun için sisteme eksik gelen su miktarı kadar temiz su ilave edilmesi gereklidir ve 10 günde bir havalandırma havuzuna 1 kg şeker atılır.

Günlük Bakımlar

  • Makine dairesini kontrol ediniz. Blowerin düzenli çalışıp çalışmadığını , dozaj pompasını ve klor tankını kontrol ediniz.
  • Giriş logarı, çöktürme tankı üzerinde birikmiş katı atıkları temizleyiniz.
  • Denge tankında bulunan dalgıç motorunu kontrol ediniz,çalışmıyorsa önce şamandırasına sonra sigortasına bakınız. Yine çalışmıyor ise pompayı dışarı çıkarıp alt tarafındaki açık kısmında varsa pislikler temizlenir. Pervane rahat bir şekilde dönüyorsa tekrar denge tankına yerleştirilir.
  • Çöktürme tankı dip tarafındaki hava ile çalışan çamur transfer pompasının çalışıp çalışmadığı kontrol edilmelidir.Bu pompa çöktürme tankı dip tarafındaki çamuru havalandırma tankına devir daim yapar. Çalışmıyorsa çamur borusundan içeri tazyikli su verilir ve hava vanası kontrol edilir

Sevenler Diyarbakır Temizlik Şirketi ile Pırıl Pırıl sağlıklı havuzlarınız olsun.